
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash over Nickel |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 45 |
Stock: 756
Distributors
pcbx
Unit Price$0.45293
Ext.Price$0.45293
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.45293 | $0.45293 |
| 10 | $0.35088 | $3.50880 |
| 25 | $0.31579 | $7.89475 |
| 50 | $0.28421 | $14.21050 |
| 100 | $0.25579 | $25.57900 |
| 300 | $0.24387 | $73.16100 |
| 500 | $0.23251 | $116.25500 |
| 1000 | $0.21796 | $217.96000 |
